• https://www.facebook.com/ilgazilisilik
ILISILIK KÖYÜ İNTERNET SAYFASINA HOŞGELDİNİZ

ANASAYFA

İlyas Karakuş Turnuvası 3.Hafta maçları bu hafta da Sultangazi ve Kartal'da gerçekleşen müsabakalarla devam etti. Bu haftaki maçta Aşıklar Köyü takımı ile 17 Kasım 2019 Pazar Günü saat 15.00'te Sultangazi Arena'da karşılaşan takımımız rakibini 7-3 gibi net bir skorla geçti. Alınan bu galibiyetle liderliğe yükselen takımımız aynı zamanda grup birinciğini de garantileyerek turnuvada çeyrek finallere katılmayı garantiledi. Mücadelesi için futbolcularımıza ve maç boyunca takımımıza olan destekleri için de teşekkür ederiz.
24 Mart 2019 Pazar günü aramızdan ayrılan, köylülerimizden Yüksel - Metin Yazıcı'nın babası merhum Hamit Yazıcı mevlid töreni düzenlenmiştir. 17 Kasım 2019 Pazar günü Erenler Cami Konferans Salonu'nda gerçekleşen törene köylülerimizce katılım sağlanmıştır. Mevlid töreni ile ilgili fotoğrafları aşağıda bulabilirsiniz. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve baş sağlığı dileriz.
Ilısılık Köyü Futbol Takımımız İlyas Karakuş Turnuvası'nda 2.haftadaki maçından da galibiyetle ayrıldı ve üst üste 2.galibiyetini almış oldu. Takımımız, 10 Kasım 2019 Pazar günü saat 13.00'te Kartal Sahil Halısaha'da gerçekleşen müsabakada Şeyhyunus Köyü'nü 4-3'lük skorla geçti. Köylülerimiz yoğun ilgisi ve katılımıyla gerçekleşen maçta taraftarlarımız maç boyunca takımımızdan desteğini esirgemedi. Müsabaka ile ilgili özet bilgiler aşağıdaki gibidir:
Geçtiğimiz günlerde sayfamızda da duyurduğumuz haberle İlyas Karakuş anısına düzenlenen Futbol Turnuvası'na Ilısılık Köyü olarak katılım sağlayacağımızı belirtmiştik. Turnuvadaki ilk maçımızda Çaltapınar köyü futbol takımı ile karşı karşıya geldik ve Sultangazi'de 3 Kasım 2019 Pazar günü 14.00'te başlayan maçı 5-1 alarak turnuvaya 3 puanla başladık. Takımımızı tebrik eder; gelecek müsabakalarda başarılarının devamını dileriz.
Köyümüzün giriş yoluna inşa edilen köprü ile Aksu mevkii tarafından köyümüzün su deposuna yeni boru hattı kurban kesilerek hizmete alınmıştır. Bilindiği üzere son yıllarda yetersiz su ve köy girişimizdeki yol problemi, köyümüzün önemli problemlerindi. Köy girişimizde bulunan heyelanlı bölge özellikle araçlarıyla birlikte köye gelen köylülerimizi zor durumda bırakıyordu. Bu nedenle köylülerimiz ve Ilısılık Köyü Derneği tarafından periyodik zamanlarda gerekli mercilere başvurulmuş ve uzun uğraşlar sonucu Ilgaz Belediyesi ve özellikle Çankırı Valiliği'nin büyük çabaları sonucu köyümüzün girişine araç ve yaya geçişi için köprü inşası tamamlanmıştır.
Çankırı ve Ilgaz camiasının sevilen isimlerinden Çankırı Dernekler Birliği Federasyonu yönetim kurulu üyesi, Söğütçük köyünden İlyas Karakuş 2 Eylül 2019 tarihinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Merhum anısına Ilgaz Dernekler Birliği tarafından İlyas Karakuş Futbol Turnuvası düzenlenmektedir. Bizler de Ilısılık Köyü olarak birlik-beraberliğimize katkıda bulunmak ve Sn. İlyas Karakuş'un anısını yaşatmak üzere bu turnuvaya katılım göstermekteyiz. Yapılan kura çekilişi sonucu B grubunda mücadele edeceğiz. Gruplardaki takımlar aşağıdaki gibi şekillenmiştir. Müsabaka sonuçları sayfamızda paylaşılacaktır. Gruplar A Grubu Süleymanhacılar Söğütçük Kırışlar Çörekçiler Güney B Grubu Ilısılık Serçeler Şeyhyunus Çaltıpınar Aşıklar C Grubu Çatak Başdibek Yaylaören Okçular Gaziler
Köylülerimizden, Kadir Yıldırım'ın babası, merhum Şükrü Yıldırım'ın kardeşi Hakkı Yıldırım 15 Ekim 2019 Salı sabahı vefat etmiştir. Merhumun naaşı aynı gün 09.00'da derneğimizin önünden hareket eden otobüsle Derince'den köyümüze götürülmüş ve ikindi namazına müteakip köyümüzün mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına da sabır ve baş sağlığı dileriz.
... 14 ...
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam39
Toplam Ziyaret59510
TAKVİM
ILGAZ KÖY SİTELERİ