• https://www.facebook.com/ilgazilisilik
ILISILIK KÖYÜ İNTERNET SAYFASINA HOŞGELDİNİZ
Başkanımızın Bayram Mesajı

                                          


Bismillahirrahmanirrahim.

Saygı değer hemşerilerim, Muhterem büyüklerim, Sevgili genç kardeşlerim, ayaklarının altına cennet bahşedilen analarım ve bacılarım;

Hepinizi en kalbi duygularımla ve selamların en güzeli olan Allah’ın selamı ile selamlıyorum.

Essalamualeyküm

Allah’ın selamı, rahmeti, mağfireti ve bereketi hepimizin üzerine olsun inşallah.

Sevgili hemşerilerim;

Bu yıl tüm Müslümanlar olarak çok sıkıntılı bir süreçten, imtihandan geçiyoruz, hüzünlü zamanlar yaşıyoruz, Camilerden uzak, sevdiklerimizden uzak, musafalaşmadığımız, kucaklaşamadığımız büyüklerimizin ellerini öpemediğimiz, cemaatten ayrı, toplu iftar Programları yapamadığımız, teravih namazlarını camilerde eda edemediğimiz ve cumaları hep birlikte kılamadığımız bir durumla karşı karşıya kaldık. Tüm insanlık bir virüsle mücadele ediyor. Bizlerde devlet ricalinin emirleri ve sağlıkçıların tavsiyeleri doğrultusunda mecbur kalmadıkça evlerimizde kalarak hem kendi sağlığımızı hem de sevdiklerimizin sağlığını bu şekilde korumaya çalıştık. Rabbim tez zamanda bu sıkıntıdan tüm insanlığı kurtarsın inşallah.

Muhterem hemşerilerim;

Başı rahmet ortası mağfiret sonu da cehennem den kurtuluş olan, içerisinde bin aydan daha hayırlı kadir gecesinin olduğu, kuran-ı kerimin inzal olduğu, rahmet ayı ramazanı şerifi hayırlısıyla bitirmiş bulunmaktayız. Rabbimden sağlık ve huzur içinde bizleri sıkıntıların olmadığı nice ramazanlar eriştirmesini niyaz ediyorum.

Bu vesileyle ramazan bayramımızı en kalbi duygularımla tebrik ediyorum, sevdiklerimizle, büyüklerimizle ve ailelerimizle birlikte mutlu, huzurlu, sağlıklı ve neşeli bayram geçirmemizi rabbimden diliyorum.

Rabbim tüm hastalarımıza acil şifa ihsan etsin. Rabbim tüm geçmişlerimize de gani gani rahmet eylesin hepimize sağlıklı hayırlı uzun ömürler versin.

Sevgili hemşerilerim;

Sizlerin destekleriyle, bizlere duyduğunuz güvenle vermiş olduğunuz göreve başlayalı tam bir yıl oldu. Köyümüze ve Köylümüze hizmet etmek için yönetim kurulundaki tüm kardeşlerimizle birlikte zaman ve imkânlar dâhilinde fedakâr bir şekilde çalışarak bir yılımızı geride bıraktık. Köyümüzün eksikliklerini, ihtiyaçlarını ve sorunlarını birlikte gidermeye çalıştık.

Dernek yönetimindeki arkadaşlar olarak dernekçiliğin yalnızca köyümüzün eksiklerini gidermek, yol, su, köprü vs gibi inşaat faaliyetleri yapmak olmadığını bu işler mutlaka yapılması gereken küçümsenecek şeyler değil ancak insanın olmadığı her şey eksiktir.

Onun için bizlerde yönetim kurulunda ki arkadaşlar olarak köyümüz gençlerine ve insanlarına da hizmet etmeyi ödev edindik.

Önceliğimiz köylülerimizin bir birlerine karşı olan sevgi, Muhabbet, güven  ve birlikteliğini artırmak  için çalışmalar yapmak oldu.   

-Köyümüz gençlerinden Üniversite de okuyan 24 kardeşimize eğitim bursu imkanı sağladık.

- Köylülerimizden İhtiyaç sahibi 50 aileye yönetim kurulundaki arkadaşlar olarak erzak kolisi yardımı yaptık.

-Belediye, bazı vakıf ve dernekleri de organize ederek ihtiyaç sahibi köylülerimizin isimlerini vererek oralardan da yardım alınmasını sağladık.

-Yönetim kurulundaki arkadaşlar olarak ve bazı hayır sever köylülerimizin destekleri ile ihtiyaç sahibi köylülerimize nakdi yardımda bulunduk.

Yapmış olduğumuz ayni ve nakdi yardımların tamamı derneğimizin resmi bütçesinin dışında yapılmıştır. Bu faaliyetlerin ve yardımların yapılmasında büyük emekleri olan yönetim kurulundaki tüm kardeşlerime, hayır sever siz köylülerimize, köy muhtarımıza, imamımıza ve özelikle tüm gençlerimize sonsuz teşekkürler ediyorum.

Muhterem hemşerilerim;

Bu yıl sizlerle birlikte toplu olarak yapmayı planladığımız bazı programlarımızı elimizde olmayan virüs sıkıntısından dolayı sizlerin sağlığını daha çok önemsediğimiz için iptal etmek zorunda kaldık.

iptal edilen programlar Toplu iftar, Bayramlaşma, Piknik ve gezi Programları.

Bizler ve sizler için heyecan uyandıran çok önemsediğimiz cami proje çalışmamız devam ediyor resmi kurum izinleri ve diğer  işler biter bitmez cami yapım işine hızlı bir şekilde başlayacağız inşallah.

Muhterem köylülerim;

Belki bazı şeyler geç olacak ,ama sizlerin bize olan güven ve desteği ile içinde bulunduğumuz sıkıntılı süreç sona erdiğinde kaldığımız yerden hep birlikte devem edeceğiz.

İçinde bulunduğumuz sıkıntılı süreçten tez zamanda kurtulmak için bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada devlet büyüklerimizin ve sağlık bakanlığının çağrılarına uyum sağlayalım çünkü sağlık her şeyden daha önemli.

Bu vesileyle şahsım ve  yönetim kurulundaki tüm arkadaşlar olarak tekrar mübarek ramazan bayramınızı en kalbi duygularımızla tebrik ediyoruz, Rabbimizden sağlık ve huzur içinde hep birlikte nice bayramlar geçirmemizi niyaz ediyoruz.Hepinizi allaha emanet ediyoruz kalın sağlıcakla.”BİZ BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ”

ILGAZ ILISILIK KÖYÜ EĞİTİM KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

BAŞKAN İRFAN ÇAKIR

  
298 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret41830
TAKVİM
ILGAZ KÖY SİTELERİ